Podstawowe produkty kosmetyczne u każdego mężczyzny

Obecnie w drogeriach można znaleźć coraz więcej kosmetyków przeznaczonych dla mężczyzn, choć nie wszyscy panowie po nie sięgają, uważając raczej, iż kosmetyki to produkty przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Oczywiście nie jest to prawdą, ponieważ zadbany mężczyzna powinien mieć na swojej łazienkowej półce kilka niezbędnych produktów. Jakich?

Kosmetyki do golenia

Pianka do golenia, woda po goleniu lub też balsam po goleniu to absolutna podstawa w kosmetyczce każdego mężczyzny. Pianka służy przede wszystkim do zmiękczenia zarostu, dzięki czemu maszynka może swobodnie się poruszać, natomiast używanie wody po goleniu ma na celu uniknięcie podrażnień, a także zdezynfekowanie skóry. Oczywiście wodę po goleniu można zamienić na balsam, który jest łagodniejszy i przeznaczony do wrażliwej skóry.

Dezodoranty

Nieprzyjemny zapach potu, nie tylko latem, ale również zimą to problem wielu panów, którzy nie stosują antyperspirantów czy też zwykłych dezodorantów w kremie. Oczywiście panowie, którzy mają problemy z nadpotliwością, powinni sięgnąć przede wszystkim po antyperspiranty, jednak w przypadku nieco poważniejszych problemów warto zaopatrzyć się w tzw. blokery, które są skuteczniejsze w działaniu, jednak nie powinno ich się używać zbyt długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *